Czarno białe plakaty – gdzie wyglądają najlepiej?

Czarno białe plakaty – gdzie wyglądają najlepiej?

Istnieje bardzo wiele pomysłów na to, jak stylowo i ciekawie zaaranżować wnętrza. Jest także bardzo wiele rozwiązań dekoracyjnych, które są przez właścicieli domów i mieszkań chętnie wykorzystywane. Część z nich sprawdzi się też doskonale w kontekście lokali użytkowych – restauracji, hoteli czy obiektów handlowo-usługowych. Ściany w takich miejscach mogą wyglądać równie dobrze jak te w aranżowanych od podstaw lokalach mieszkalnych. Wszystko jest kwestią chęci i kreatywności, ponieważ wydatki wcale nie muszą być wysokie. Coraz częściej gustowna aranżacja nie kosztuje wiele, zwłaszcza gdy właścicielom zależy na dozie artystycznej wręcz oryginalności. W tym kontekście bardzo interesującym rozwiązaniem mogą być plakaty różnego rodzaju. W sprzedaży znajdują się rozmaite reprodukcje plakatów, które można kupić oprawione w ramy i gotowe do montażu ściennego. Można też kupić je oddzielnie jako same arkusze i oprawić we własnym zakresie. To już jest kwestia najzupełniej otwarta. W tej gamie dostępnych dekoracji znalazły się też czarno-białe plakaty na ścianę, które prezentują się intrygująco. Ponieważ odcienie szarości i bieli są neutralne, można z powodzeniem stosować je w przestrzeniach aranżowanych bardzo odmiennie. Generalnie pasują praktycznie wszędzie, choć są miejsca, w których dodatkowo zyskują.

Można tu wskazać zwłaszcza pomieszczenia z czytelnymi nawiązaniami do dawniejszej stylistyki – chociażby do modernizmu lat 60., a nawet do wcześniejszych okresów sprzed II wojny światowej.

Czasami taki czarno-biały plakat jest wręcz idealnym dodatkiem.

Ładne wizualnie plakaty na ścianę mogą mieć dowolny charakter i formę. Czasami są to dzieła artystyczne tworzone przez grafików czy malarzy i jedynie stylizowane swoim wyglądem na plakat filmowy czy reklamowy. Jak już wspomniano, bez problemów da się jednak nabyć reprodukcje oryginalnych plakatów sprzed lat, co dla miłośników klasycznej popkultury będzie wspaniałą gratką. Jeśli chodzi o techniczny sposób wieszania takich dekoracji, wszystko pozostaje kwestią najzupełniej otwartą. Rama czy antyrama są dobrymi opcjami, jednakże oprócz nich w grę wchodzą także prostsze rozwiązania. Niektórzy korzystają z farb magnetycznych i niewielkich magnesów neodymowych, za pomocą których plakaty są przytwierdzane do ścian – to całkowicie nieinwazyjna metoda, która pozwala też swobodnie żonglować wiszącymi na ścianach plakatami. Taki patent jest bywa stosowany zwłaszcza w pokojach dziecięcych. Ponieważ kolorystyka w każdym wnętrzu jest sprawą naprawdę ważną, to czarno-białe plakaty na ścianę będą wyjątkowo dobrze wyglądać w pomieszczeniach prostych, w których dominujące akcenty kolorystyczne to właśnie czerń i biel. Otwiera to szerokie pole do umieszczania w przestrzeni plakatów monochromatycznych, ponieważ z jednej strony wtopią się one wizualnie w pomieszczenie, a z drugiej będą poprzez charakter graficzny elementami silnie się wyróżniającymi. Jak zawsze jest to kwestia indywidualna i gospodarz danego miejsca musi sam określić, co odpowiada je gustom.