Dom wolnostojący – jak wybrać klimatyzację?

Dom wolnostojący – jak wybrać klimatyzację?

Mogłoby się wydawać, że klimat w jakim się znajdujemy, nie jest aż taki zły i latem spokojnie możemy wytrzymać, przy pojawiających się temperaturach. Jednak coraz częściej okazuje się, że dochodzą one do znacznych wartości, w dodatku utrzymują się przez kilka czy kilkanaście dni, a wówczas może się okazać, że jednak jest to uciążliwe. Dlatego też, coraz więcej osób decyduje się na klimatyzatory, które mają za zadanie ochładzać powietrze do wybranej temperatury. Jakie urządzenie wybrać, aby mieć pewność, że sprawdzi się w domu wolnostojącym?

Na co zwrócić uwagę?

Zdecydowaliśmy się na zakup klimatyzatora i teraz zastanawiamy się, na co powinniśmy patrzeć przy jego wyborze? Przede wszystkim ważna będzie tutaj jego moc chłodzenia. Przyjmuje się, że w domu jednorodzinny, każdy metr kwadratowy pomieszczenia wymaga 0,1 KW. Wystarczy więc pomnożyć ilość metrów danego pomieszczenia i będziemy wiedzieli, jaką moc powinien mieć nasz klimatyzator, tak abyśmy mieli pewność, że szybko będzie schładzał powietrze w naszych domu, do uzyskania wymaganej przez nas temperatury. Warto również zwrócić uwagę na poziom głośności takiego urządzenia, tak abyśmy mieli pewność, że szum podczas jego pracy, nie będzie dla nas zbyt uciążliwy i nie będzie nam przeszkadzał w wykonywaniu codziennych obowiązków. Na szczęście nowoczesne klimatyzatory oferują nam cichą pracę, co sprawia, że taki klimatyzator może się okazać mało uciążliwy nie tylko dla nas, ale również dla sąsiadów. Pamiętajmy, że większość konstrukcji, które generują hałas montowane są na zewnątrz.

Jaki wybrać?

Możemy zdecydować się na klimatyzator przenośny, wówczas będziemy mogli go ustawić w tym miejscu, w którym akurat przebywamy, jednak trzeba pamiętać, że może on być dość głośny. Podobny do niego jest klimatyzator split, jego także możemy przenosić, ale podczas pracy jest znacznie cichszy, a to oznacza, że nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby mógł pracować przez całe lato. Jeśli w tym samym momencie chcemy schładzać więcej pomieszczeń, to powinniśmy zdecydować się na rozwiązanie, które daje nam klimatyzator multisplit. Co prawda wiąże się to z wyższymi kosztami, ale i tak niższymi, niż zakup kilku oddzielnych klimatyzatorów. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań jeśli chodzi o klimatyzatory, a to oznacza, że możemy spokojnie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Dodatkowo warto podkreślić, że mogą się one różnić wielkością, ceną i poziomem hałasu, a więc warto się im wszystkim przyjrzeć, by wybrać ten najlepszy dla siebie.