Ile kosztuje schodołaz gąsienicowy i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Ile kosztuje schodołaz gąsienicowy i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Osoba pełnosprawna wchodzi na schody i nawet się nad tym nie zastanawia. Dla niej to coś normalnego, zwyczajnego, co niejednokrotnie wykonuje po kilkanaście razy w ciągu dnia. Jednak dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich schody niejednokrotnie są barierą nie do pokonania. To oznacza, że warto korzystać z rozwiązań, które pozwolą na usunięcie tej przeszkody, na pokonanie jej nie tylko w sposób wygodny, ale również bezpieczny. Dlatego warto też sprawdzić, jak działa schodołaz gąsienicowy.

Jest to urządzenie mobilne, które może być stosowane wewnątrz, jak i na zewnątrz, a to oznacza, że spokojnie będziemy mogli je ze sobą zabierać. Taki schodołaz gąsienicowy pozwoli nam na pokonywanie schodów o nachyleniu do 35 stopni i jednocześnie będzie mógł przewozić osobę, która będzie ważyła do 130 kg.

Co warto wiedzieć, jeśli chcemy nabyć schodołaz gąsienicowy?

Jeśli zastanawiamy się nad tym czy warto inwestować w schodołaz gąsienicowy i czy faktycznie będziemy mogli z niego korzystać w każdej chwili, to musimy trochę się o nim dowiedzieć. Jedną z istotnych informacji będzie fakt, że taki schodołaz gąsienicowy można rozłożyć na dwie części, na napęd główny i kolumnę sterująca, a to oznacza, że spokojnie zmieści się nawet w mniejszym samochodzie. Dodatkowym atutem będzie to, że do takiego schodołazu gąsienicowego będziemy mogli podpiąć praktycznie każdy wózek inwalidzki, a to oznacza, że warto w niego zainwestować w różnych instytucjach, w których pojawiają się takie osoby.

Schodołaz gąsienicowy działa na akumulatory, a to oznacza, że przy naładowanych do pełna, będzie można pokonać około 1000 stopni, a osoba asystująca osobie niepełnosprawnej, będzie musiała włożyć minimum wysiłku, podczas zjeżdżania ze schodów.

Ile będzie kosztował schodołaz gąsienicowy?

Jedną z ważniejszych rzeczy o jaką musimy zapytać, jeśli chcemy się zdecydować na schodołaz gąsienicowy, będzie jego cena. Możemy go już nabyć za kilkanaście tysięcy złotych, choć oczywiście cena może się różnić w zależności od modelu, na który ostatecznie się zdecydujemy. Nie mniej, warto mieć świadomość, że możemy się postarać o dofinansowanie na schodołaz gąsienicowy, co sprawi, że faktyczne koszty jakie będziemy musieli ponieść, będą znacznie niższe. Dodatkowo jeszcze trzeba podkreślić, że taki schodołaz gąsienicowy czasami można wypożyczyć.

To oznacza, że jeśli chcemy sprawdzić jak on działa i czy faktycznie sprawdzi się w naszym przypadku, albo wiemy, że tylko przez pewien czas będziemy się zajmowali osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim, to taka opcja wypożyczenia może być bardziej korzystna. Warto zobaczyć jak działa schodołaz gąsienicowy, jakie jego modele są nam oferowane, a co więcej, jak powinniśmy się nim posługiwać i w jakich miejscach się sprawdzi. Im więcej będziemy wiedzieli na ten temat, tym większą będziemy mieli pewność, że dokonujemy odpowiedniego wyboru. Dodatkowo jeszcze powinniśmy wiedzieć, że taki schodołaz gąsienicowy jest prosty w obsłudze, a to oznacza, że nie tylko nie będziemy mieli problemów, aby przymocować do niego wózek inwalidzki, ale również bez problemów będziemy mogli nim sterować. To bezpieczny i wygodny sposób na pokonywanie schodów, dlatego też mając w rodzinie osobę niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim, powinniśmy sprawdzić czy nie kupić takiego urządzenia.

Z pewnością schodołaz gąsienicowy ułatwi nam życie, sprawi że pewne bariery zostaną pokonane, a osobie niepełnosprawnej da więcej swobody.