Stropy strunowe – czym się charakteryzują i jakie są ich zalety w porównaniu do innych rodzajów stropów?

Stropy strunowe – czym się charakteryzują i jakie są ich zalety w porównaniu do innych rodzajów stropów?

Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że w budownictwie wszystko jest niezwykle istotne, a jednocześnie cały czas pojawiają się nowe rozwiązania. Z jednej strony takie, które mają gwarantować większe bezpieczeństwo i większą wytrzymałość materiału, z drugiej takie, które mają skrócić czas budowy i jednocześnie też pozwolić na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Dlatego też warto zobaczyć czym są stropy strunowe i dlaczego sprawdzają się one lepiej, niż te rozwiązania, które były stosowane do tej pory. Oczywiście, warto się tutaj skupić na ich specyfikacji, bo wówczas będziemy wiedzieli czego powinniśmy się po nich spodziewać, a to też będzie oznaczało, że będziemy wiedzieli, w jakich miejscach takie stropy strunowe sprawdzą się najlepiej.

Dlaczego warto wykorzystać stropy strunowe?

Przede wszystkim warto porozmawiać ze specjalistami w danej dziedzinie, tak abyśmy nie tylko mieli pewność, że wszystko zostanie nam dokładnie wyjaśnione, ale również, jeśli pojawią się jakieś pytania w trakcie rozmowy, to powinniśmy mieć pewność, że zostaną nam one dokładnie objaśnione. To też oznacza, że powinniśmy mieć świadomość, że takie stropy strunowe mają dużą rozpiętość, a to oznacza, że możemy je montować tam, gdzie stropy gęstożebrowe nie spełniałyby swojego zadania. Co więcej, warto też wiedzieć, że jeśli będziemy wykorzystywali takie stropy strunowe to wszystko będzie ułożone szybko, a jednocześnie nie będziemy musieli się martwić dodatkowymi podporami czy deskowaniem, ponieważ to wszystko nie będzie tutaj konieczne. Jeśli chodzi o takie stropy strunowe, to warto również wiedzieć, że nie tylko mają one dużą powierzchnię, więc ich układanie nie zabiera wiele czasu, ale mają też otwory kanałowe, dzięki czemu mają mniejszy ciężar i mniej zużywają betonu.

Co jeszcze warto wiedzieć, jeśli chodzi o stropy strunowe?

Musimy mieć również świadomość, że jeśli wykorzystamy takie stropy strunowe, to ich nośność będzie znacznie wyższa niż obciążenia, które pojawiają się w domu jednorodzinnym. Dlatego też będziemy tutaj musieli wykorzystać znacznie mniej dodatkowych wzmocnień. Oczywiście kiedy budujemy dom, bardzo ważne powinno być dla nas bezpieczeństwo. To oznacza, że powinniśmy wiedzieć, że takie stropy strunowe są niepalne, a dodatkowo jeszcze dobrze się sprawdzają jeśli chodzi o izolację akustyczną.

To drugie oznacza, że nie będziemy musieli już szukać innych rozwiązań na wyciszenie naszego domu, bo samo zastosowanie takich stropów, w znacznym stopniu pozwoli nam na rozwiązanie tego problemu. Dla niektórych istotne może być również to, że taki strop jest cieńszy niż te nieśniejszej oferowane, a to oznacza, że zyskujemy tutaj wyższą wysokość kondygnacji. Im więcej będziemy widzieli zalet w jakichś elementach, tym większa będzie szansa, że zdecydujemy się je zastosować. Dlatego też jeśli chodzi o stropy strunowe, to powinniśmy mieć świadomość, że są one bardzo łatwe w montażu, a to oznacza, że unikniemy różnych błędów, które mogłyby wydłużyć czas budowy i zwiększyć jej koszty.

Dodatkowo jeszcze nie musimy tutaj czekać na wyschnięcie betonu, a to oznacza, że to również pozwoli nam skrócić czas budowy, jak i fakt, że po położeniu takich stropów, będziemy mogli od razu ustawiać ściany wyższej kondygnacji. Z pewnością jeśli bliżej zapoznamy się z tym, co oferują nam stropy strunowe, to nie będziemy mieli wątpliwości, że powinny być one wykorzystane na naszej budowie. Można dzięki nim budować szybciej, taniej, bezpieczniej, a efekt jaki uzyskamy będzie znacznie lepszy.