Jaką wannę łazienkową kupić, żeby pasowała do łazienki?

Jaką wannę łazienkową kupić, żeby pasowała do łazienki?

Urządzenie łazienki w sposób zadowalający jej właściciela to spore wyzwanie. Generalnie aranżowanie wnętrz w domach i mieszkaniach to zadanie niełatwe, a im mniejsza przestrzeń do dyspozycji, tym jest to trudniejsze. Niestety w polskich realiach właśnie łazienka jest zazwyczaj tym pomieszczeniem, które nie poraża ilością dostępnego miejsca. Idą za tym konkretne konsekwencje, związane chociażby z trudnością w zaaranżowaniu tego miejsca zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Jedną z rozterek, której nie da się w praktyce uniknąć, jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Wanny łazienkowe zajmują z reguły więcej miejsca, ale są preferowane z różnych względów przez część konsumentów. Prysznic bywa bardziej praktyczny i kompaktowy, aczkolwiek dla niektórych nigdy nie zastąpi możliwości zrelaksowania się pod warstwą piany.

Jeśli więc w łazience ma się pojawić wanna, jej wybór powinien odbyć się z poważnym i odpowiednio długim namysłem.

Solidne i estetyczne wanny do łazienek – opcji na polskim rynku jest wiele

Wygląd wanien to jedno, ale ich rozmiary bywają kluczowe. Stosunkowo rzadko pojawia się szansa wykonania dla nas wanny na zamówienie indywidualne, choć nieliczne podmioty oferują taką usługę. Koszty są jednak znaczne. Dlatego też zdecydowana większość nabywców jednak decyduje się na jeden z gotowych modeli. Na szczęście pula rozmiarów jest obszerna i zwykle uda się wybrać produkt idealnie dopasowany do czekającego metrażu. Wanny łazienkowe miewają różny kształt wykończenia – mogą być owalne, prostokątne, mniej lub bardziej głębokie.

Te płytsze sprawdzą się znakomicie, jeśli chcemy zintegrować funkcję klasycznej wanny z prysznicem, co w wielu sytuacjach jest wręcz optymalnym wyjściem z niełatwej alternatywy. Do wyboru są artykuły licznych wytwórców krajowych, jednakże importowane warianty wanien także są dostępne w stałej sprzedaży. Bywają droższe, ale też mogą spełniać specyficzne oczekiwania klientów.

Idealne wanny do łazienek, które wystarczą na wiele lat

Materiały, z których wykonane są wanny odgrywają dużą rolę. Najtańsze są zwykle egzemplarze wykonane z tworzyw sztucznych. Ich plusem jest to, że są lekkie i co za tym idzie łatwe w transporcie i montażu, aczkolwiek nie to powinno być fundamentalne. Niestety część lekkich wanien z tworzywa sztucznego jest dużo bardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne, w tym pęknięcia całej struktury.

Korzystanie z wanny dziurawej jest niemożliwe, więc przy zakupie rozwiązania dla swojej łazienki lepiej będzie po prostu zainwestować nieco więcej środków w wannę wykonaną chociażby z metalu. Wanny łazienkowe nie są wszakże instalowane po to, aby po dwóch latach wymieniać je na nowe. Rzadko kto zamierza w ten sposób podchodzić do wyposażania swojego domu lub mieszkania. Solidność ma znaczenie – nie lekceważmy zatem tego aspektu!

Wanny do łazienek na miarę wyrafinowanych preferencji

Sama wanna to czasami za mało. Warto zwrócić zatem uwagę na te rozwiązania, które zapewniają użytkownikom konkretne wartości dodane. Można w tym kontekście wskazać chociażby dodatkowe funkcje w zakresie dysz do hydromasażu. Jeśli chcemy mieć w swojej łazience namiastkę jacuzzi rodem z ośrodka SPA, nie będzie z tym problemu.

Odpowiednie wanny łazienkowe znajdują się w ofertach wielu salonów wyposażenia. Naturalnie musimy liczyć się z tym, że „bajery” pociągną za sobą znacząco wyższą cenę. Jeżeli jednak jesteśmy na taki wydatek gotowi, to znalezienie takich produktów nie będzie szczególnie skomplikowane.